Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Wiadomości

Badagoni podbija Europę
2007-06-18
4 czerwca w warszawskim hotelu Sheraton odbyło się uroczyste otwarcie w Polsce firmy Badagoni-Europa. Oprócz samej prezentacji i degustacji win spotkanie miało na celu przybliżenie i zapoznanie zaproszonych gości ze zwyczajami i kulturą gruzińską, której wina są bardzo ważną częścią. Marka Badagoni, istniejąca od 2002 roku, rozpoczęła właśnie kampanię promującą swój narodowy trunek. Od niedawna wina gruzińskie tej firmy są dostępne na europejskich rynkach. Tradycja winiarska w Gruzji, licząca około 7000 lat, jest uznawana za jedną z najstarszych na świecie. Jest też gwarancją tego, że można w tym kraju produkować znakomite trunki. Badagoni proponuje koneserom ekskluzywne wina, dostępne wyłącznie w specjalistycznych sklepach z profesjonalną obsługą lub bezpośrednio u importera Badagoni-Europa. W zamierzeniach firmy jest też budowa profesjonalnych piwnic winnych z zachowaniem odpowiednich temperatur i wilgotności by wina mogły leżakować tam przez lata. Ciekawym pomysłem jest też plan utworzenia, w okolicach Konstancina, Centrum Kultury Gruzińskiej. Z wejściem na nowe winiarskie rynki wiążą się też liczne promocje, w tym degustacje win dla firm i osób prywatnych i wycieczki enoturystyczne do Gruzji. Podobne atrakcje skierowane są także do segmentu HoReCa.
Komentarze
BadagoniTomasz M. Kotowski 2007-08-09 03:08:32
Muszę przyznać, jako niepośledni koneser, że wina Badagoni to od lat wyczekiwane antidotum na francuszczyznę......Nareszcie mogę wydać ponad sto złotych na wino, które przewyższa swoją głębią i zarazem delikatnością, powiedział bym nawet - wykwintnością bukietu, wina Francji z wyższych półek.Po odłączeniu się (w końcu) od Rosji, Gruzja została skazana przez tego największego odbiorcę win na śmierć gospodarczą. Wprowadzono embargo na wszystko co gruzińskie. Za późno!!! Gruzini są starym i mądrym narodem i przygotowali się do tego sumiennie. Firma Badagoni sprowadziła z Europy największych włoskich, francuskich i hiszpańskich fachowców i rozpoczęła już kilka lat temu supernowoczesną produkcję - uwaga!!! - według starych recept i tradycji, wina ze starych, archaicznych, oryginalnych szczepów gruzińskich. Kiedy pierwszy raz usłyszałem cenę butelki myślałem, że to dowcip. Nawet celnicy w Urzędzie celnym dzwonili do szefowej importu z pytaniem czy aby w "papierach" nie ma pomyłki o jedno miejsce po przecinku. Cena jest wysoka. od 50 do bez mała 200 zł za butelkę ale konia z rzędem temu kto raz się wykosztuje i nie złapie bakcyla o nazwie badagonicus superbius.....Polecam bardzo gorąco. Każdy łyczek jest ucztą zmysłów - Kahetian Noble to Bolero Ravela, Mukuzani to suita Gershwina na podniebieniu a Kindzmarauli to panaceum na chandrę.......... szczególnie dla Pań wskazane..Dodaj swój komentarz.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.018699