Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Wiadomości

Pod znakiem ryby, muzyki i wędki
2007-06-18
Już po raz dziewiąty, w dniach od 2 do 3 czerwca, w Starych Jabłonkach nad Jeziorem Szeląg, odbył się Festiwal Ryby, Wędki i Muzyki Sielawa Blues. Jak co roku, dzięki profesjonalnej organizacji, licznym atrakcjom kulinarnym, konkursom i koncertom impreza ta zgromadziła ogromne rzesze gości. Organizatorami festiwalu byli: Hotel Anders, Klub Szefów Kuchni, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Festiwale Dobrego Smaku oraz Wędkarski Świat. Sponsorem strategicznym była firma JohnsonDiversey, patronem – władze województwa warmińsko-mazurskiego, a głównymi sponsorami m.in. firmy: Wyborowa S.A., Nestle FoodServices, Oerlemans, SaneChem, Tchibo i Broil King. Głównymi kulinarnymi atrakcjami pierwszego dnia festiwalu okazały się Mistrzostwa Polski w Potrawach z Ryb, towarzyszące imprezie od pierwszej edycji i rozegrane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Carvingu o Puchar Prezesa Gronex-u. Najlepsi w przygotowaniu potraw z ryb okazali się Jacek Babula i Przemysław Kaczor z Hotelu Hilton w Warszawie. Drugie miejsce przypadło pospołu Łukaszowi Lisowskiemu i Arturowi Pijarowskiemu z Hotelu InterContinental w Warszawie oraz Łukaszowi Pielakowi i Sylwestrowi Kampińskiemu z Hotelu Bristol, także z Warszawy. Nagrodę za najlepszą aranżację stoiska otrzymali przedstawiciele Hotelu Haffner. Jury gwiazd wyróżniło Hotel Mazurkas, publiczność zaś swą nagrodę przyznała UnityLine. Mistrzostwa Polski w Carvingu zdominowała Supatra Seeda. To jej przypadły: I miejsce w kategorii kompozycja, Mistrzostwo Polski oraz nagroda dla kobiety. Mirosław Bobrowski otrzymał I miejsce w kategorii arbuz plus dwa melony. Oprócz zawodów kulinarnych pierwszego dnia na festiwalu odbyły się występy zespołów Wheler’s Band, Kameleon, Czarne Wilki, Kaczki z Nowej Paczki. Jako gwiazda wieczoru wystąpiła grupa Wanda i Banda. Rozegrano także Wędkarskie Zawody Spławikowe Wędkarskiego Świata. Drugi dzień Sielawy Blues upłynął pod znakiem Konkursu gotowania zupy z ryb z udziałem aktorów kucharzy, z którego dochód, jak co roku (z symbolicznych cegiełek, rybek), przeznaczony jest na cele charytatywne oraz rozgrywanego po raz szósty Turnieju Kuchni Regionalnej o puchar Marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w ramach festiwalu Kuchni Polskiej. Najlepsza w gotowaniu zupy okazała się drużyna w składzie: Jarek Walczyk, Jan Nosewicz, Tomasz Kozłowicz. Drugie miejsce zajęła drużyna – Carlo Russso, Kjrzysztof Przepiórka, Mariusz Markiewicz, a trzecie drużyna –, Rafał Targosz, Jarosław Klimczak, Walentyna Jałocha.
W Turnieju Kuchni Regionalnej przyznano następujące nagrody: I miejsce ekipie Hotel Rydzewski, Ełk, II miejsce ekipie Gospodarstwo Agroturystyczne Źrebaczówka – Liwa i III miejsce firmie gastronomicznej Krys-Stan. Ponadto nagrodzono za najlepsze danie rybne ekipię Baru u Michała Olsztyn, najlepszą potrawę regionalną ekipię Dąbrowczyzna-prywatna wieś Mierki. Nagrodę publiczności otrzymała ekipa Stajnia Janczary Barczewko oraz nagrodę za najlepszą aranżację stoiska przyznano ekipie Hotel Rydzewski, Ełk.
Drugiego dnia na scenie wystąpili: Blue Velvet, Horpyna, Kapela Jakubowa i Wodny Patrol. Ponadto odbyły się Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Hotelu Anders.
Całą imprezę prowadzili Karol Okrasa i Dariusz Maląg, a zmagania uczestników konkursów kulinarnych oceniało profesjonalne jury, w którego składzie znaleźli się m. in.: Jerzy Pasikowski, Marcin Budynek, Mirosław Drewniak, Giancarlo Russso, Teo Vafidis, Zbigniew Kurleto i Kurt Scheller.
Wojciech Napora
fot. Autor
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.018369