Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Wiadomości

Polagra-Food i Gastro Trendy w Poznaniu
2009-11-13

Największe spotkanie branży spożywczej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra-Food i Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy (14-17.09.2009), a także odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech oraz Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood zgromadziły 800 przedsiębiorstw przemysłu spożywczego i gastronomicznego z Polski i wielu krajów i terytoriów świata, m. in. Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Tajwanu, Ukrainy oraz Włoch. Wystawcy zaprezentowali ponad 100 rynkowych nowości. Ekspozycję o powierzchni 18 tysięcy metrów kwadratowych zwiedziło około 25 tysięcy profesjonalistów. Specjalną przestrzeń „Smaki regionów” podziwiało dodatkowo około 12 tysięcy smakoszy zainteresowanych regionalnymi i tradycyjnymi produktami i potrawami. Ekspozycja targów Polagra-Food podzielona była na cztery specjalistyczne salony wystawiennicze: Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, Salon Win i Alkoholi, Salon Wyposażenia Sklepów oraz Salon Franchisingu. Rozwiązania dla gastronomii zostały zaprezentowane w ramach Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro Trendy, które powstały z dotychczasowego Salonu Gastronomii Polagry-Food.
Nową inicjatywą podczas tegorocznych targów była przestrzeń Smaki Regionów przygotowana wspólnie z Urzędami Marszałkowskimi. Ekspozycja umożliwiła spróbowanie produktów o oryginalnym smaku, wytwarzanych na podstawie przepisów od lat udoskonalanych przez lokalnych producentów – reprezentantów 15 województw. Produkty regionalne są mało znane, często trudno dostępne w sklepach i sieciach handlowych. Smaki Regionów to zatem szansa dla hurtowników i właścicieli sklepów na nawiązanie owocnej współpracy z dostawcami regionalnych przysmaków.
Bardzo dobrze przyjęta zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających została tegoroczna nowość – wydzielenie targów dla branży gastronomicznej – Gastro Trendy. Były one miejscem, w którym przedstawiane są kompleksowe rozwiązania dla restauracji, kawiarni, barów oraz hoteli. Targowa ekspozycja tętniła życiem za sprawą organizowanych przez wystawców pokazów i degustacji na stoiskach.
W finale Kulinarnego Pucharu Polski osiem drużyn przygotowało pod czujnym okiem międzynarodowego jury podawaną na ciepło przekąskę z szyjek rakowych z dodatkiem świeżych kurek, szpinaku i skórki z cytryny oraz danie główne, którego głównym składnikiem była polędwiczka z dzika, a także konfitura z głogu, świeża dynia i lubczyk. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Hotel HP Park Poznań. Zdaniem międzynarodowego jury to właśnie Paweł Rozmiarek wraz z pomocnikiem najlepiej spośród wszystkich uczestników konkursu przygotowali konkursowe dania. Na drugim miejscu uplasował się Witold Iwański z Hotelu Hilton Warszawa, a na trzecim – Marcin Różański pracujący w Hotelu Twardowski Poznań.
W Olimpiadzie Kawy drużyny młodych baristów z sieci kawowych: Coffeeheaven, i-coffee, Green Coffee, Mc Cafe oraz Świat Lodów rywalizowały w czterech dyscyplinach: Latte art (najlepsze smakowo i najciekawsze wizualnie Caffé Latte i Macchiato), Coffee in good spirits (przyrządzanie drinków kawowych połączonych z alkoholem), Espresso na czas (przygotowanie i zaserwowanie jak największej ilości espresso w ciągu 6 minut, ocenie podlega ilość, poprawność techniki przygotowania oraz wygląd) i Cup Tasting (rozpoznawanie różnych gatunków kawy na podstawie ich smaku i aromatu). Profesjonalne jury oceniło, że konkursowe zadania najlepiej wypełnili Michał Knap-Dam i Paweł Mędrzejewski z Green Coffee.  Następne targi Polagra-Food i Gastro Trendy odbędą się w dniach 13-16 września 2010.


 

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.015250