Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Wiadomości

Herbata na ustach wszystkich
2009-09-21

Pod takim hasłem odbędą się w tym roku ogólnopolskie Dni Herbaty organizowane pod patronatem Dilmah. Herbaciany festiwal rozpocznie się 1 października i potrwa cały miesiąc.
Już po raz trzeci Dilmah zaprasza na październikowe Dni Herbaty.

Podobnie jak w roku ubiegłym odbywać się one będą w wybranych restauracjach, kawiarniach i sklepach  w całej Polsce, a także w galeriach fotografii - konkurs fotograficzny “Herbata wokół nas” oraz na łamach prasowych i w Internecie.
– Celem projektu jest chęć zainteresowania Polaków herbatą – różnorodnością jej smaków, możliwościami łączenia jej z jedzeniem, z dodatkami... Staramy się propagować kulturę herbaty również poprzez przybliżanie jej miłośnikom miejsca, z którego pochodzi (stąd pomysł na wystawę fotografii z Cejlonu), a także namawiając ich do współtworzenia foto-raportu o herbacie w Polsce (w ramach konkursu fotograficznego) – informuje organizator Dni Herbaty, Piotr Witomski.
W lokalach gastronomicznych Dni Herbaty reprezentowane będą przez cztery projekty: Herbata w kolorze (cztery herbaty czarne z czterech róż?nych regionów upraw cejlońskich serwowane na kiperskiej tacy degustacyjnej), Herbata z dodatkami (rozgrzewające napoje przygotowane na bazie herbaty z oryginalnymi dodatkami owoców, warzyw, ziół i nie tylko), Herbata do smaku (praktyczny wymiar sztuki łączenia herbaty z jedzeniem) oraz Herbata czy herbata (akcja promująca świadomy wybór naparu odpowiedniego do nastroju, pory dnia, preferencji smakowych).
– Nie można też zapomnieć o trzeciej edycji konkursu herbacianych sommelierów Dilmah Tea Sommelier Competition. W tym roku ponownie najlepsi sommelierzy, barmani i kelnerzy z całej Polski rywalizować będą o prestiżowy tytuł i oczywiście nagrodę - szkolenie kiperskie na Cejlonie – dodaje Piotr Witomski.
Poza tym na Dniach Herbaty promowana będzie jakość herbaty cejlońskiej na półkach sklepowych, szykowanych jest wiele niespodzianek w sklepie internetowym www.sklep.dilmah.pl, odbędzie się premiera nowego wortalu wiedzy herbacianej www.dilmah.pl, a także wydana zostanie druga edycja kalendarza “zdzierkowego” pod redakcją Marka Przybylika z opowieściami o herbacie, a także felietonami Marka Kondrata (o winie), Jerzego Iwaszkiewicza (o motoryzacji) i Piotra Adamczewskiego (o kulinariach) oraz rysunkami satyrycznymi Zbigniewa Jujki.
Szczegółowe informacje na temat projektu Dni Herbaty znajdą się na stronie www.dniherbaty.pl, która uruchomiona zostanie jeszcze przed rozpoczęciem Dni Herbaty – już na początku września.

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.016467