Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Wiadomości

Deszczowo, ale z fasonem
2009-09-21

W ostatni weekend sierpnia Augustów stał się kulinarną stolicą Polski. Po raz V rozegrano tu regaty kulinarne. Dobrej zabawy nie popsuła nawet pogoda – rzęsisty deszcz nie był w stanie odstraszyć amatorów dobrego gotowania.
Głównym organizatorem, już od lat jest Hotel Warszawa w Augustowie, a pomysłodawcą i inicjatorem całej imprezy – Marcin Budynek, tamtejszy szef kuchni. W V Regatach Kulinarnych udział wzięło 6 ekip. Musiały one sprostać podwójnemu zadaniu – z rana wziąć udział w regatach na jeziorze Necko, a potem stanąć w szranki kulinarne w konkurencji grillowania.
Regaty wypadły fantastycznie, przede wszystkim była ładna pogoda! O godzinie 14.00 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie rozpoczął się konkurs grillowania z gwiazdami mediów i estrady oraz przedstawicielami władz miejskich. Szkoda, że zaraz potem zaczęła się ulewa. A potem padało, padało, padało i tak aż do samego wieczora.
Na całe szczęście ekipom konkursowym i członkom jury udało się przeprowadzić zawody kulinarne. Puchar Przeglądu Gastronomicznego dla teamu, który zarówno gotował, jak i żeglował wywalczyła firma JohnsonDiversey. Zwycięski zespół w Pucharze Mojego Gotowania to Restauracja “Pałacowa” z Mińska Mazowieckiego. Spośród augustowskich drużyn w regatach wystąpiły m.in. Restauracja Maska, która zajęła pierwsze miejsce werdyktem jury smakoszy.
W jury znaleźli się szefowie kuchni i właściciele restauracji, m.in. Dariusz Struciński i Giancarlo Russo, a zaszczytne grono smakoszy tworzyli Kazimierz Kożuchowski, burmistrz Augustowa, Jacek Cholewiński, dyrektor Programu 3 Telewizji Polskiej oraz Andrzej Burkiewicz, prezes Hotelu Warszawa. Prze?wod?niczącym obu jury był Jerzy Pasikowski, prezes Fundacji Klubu Szefów Kuchni.


 

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.015209