Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Przegląd wyposażenia

Piorą, suszą i... maglują
2008-12-17

Szybki rozwój technologii stawia przed producentami urządzeń do gastronomii coraz większe wymagania. Klienci oprócz najprostszych funkcji coraz częściej wymagają kompleksowych rozwiązań, obejmujących doradztwo, projektowanie, montaż i profesjonalny serwis. Obserwując rynek producentów pralek doskonale widać, że w większości rozumieją te potrzeby.

Dynamiczny rozwój restauratorstwa na początku XX wieku sprawił, że producenci artykułów gospodarstwa domowego odkryli zapotrzebowanie na urządzenia przekraczające ich tradycyjne sposoby wykorzystania. Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli hoteli i kawiarni, dotyczących głównie wydajności, zaczęły pojawiać się pierwsze pralki, ogrzewane węglem.
Obecne urządzenia, wyposażone w inteligentny system sterowania z możliwością dowolnego programowania, mają niewiele wspólnego ze wspomnianymi pierwotnymi modelami. Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie pralnictwa sprawiły, że każdy właściciel hotelu, restauracji czy choćby klubu sportowego może otworzyć własną, wewnętrzną pralnię. Jak przyznają producenci, zalety własnej pralni w hotelarstwie i gastronomii są oczywiste. W inny sposób trudno jest optymalnie zorganizować pielęgnację zabrudzonych rzeczy, w dodatku dostosowaną do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa pod względem wydajności i czasu prania.
Wydajny serwis pralniczy dla każdego szanującego się zakładu hotelarsko-gastronomicznego oznacza krótkotrwałe pranie i możliwość szybkiego, ponownego wykorzystania wypranych obrusów, ręczników czy bielizny pościelowej, niezależnie od czasu pracy pralni usługowych. Transport rzeczy brudnych do pralni poza hotel czy restaurację oraz ich kontrolowanie przy wywożeniu i przyjmowaniu jest czasochłonne i zwiększa koszty prowadzenia działalności. Dodatkowy plus z ekonomicznego punktu widzenia można dostrzec w przypadku tworzenia zapasu materiałów eksploatacyjnych, których ilość utrzymywaną na stanie da się znacznie zmniejszyć poprzez wykorzystanie własnej pralni.
Pralnia wszędzie
Decydując się na tego typu inwestycję należy ją bardzo dokładnie zaplanować. Istotna dla tej kalkulacji jest ocena potrzeb. Wszystko zależy od tego, ile nas czeka prania, wielkość lokalu oraz rodzaj pranego materiału. Czołowe firmy na polskim rynku oferują kompleksowe usługi związane z projektowaniem, doradzaniem i montażem swych urządzeń. Innowacyjne systemy sterowania umożliwiają bardzo dużą elastyczność programów i ich łatwą obsługę. Specjalistyczne programy dostosowane są do wszystkich wymagań technicznych użytkownika.
Bardzo ważny jest też system serwisowy oraz jakość produktów. Warto przed zakupem dowiedzieć się czy urządzenia spełniają niezbędne normy (np. ISO 9001) i posiadają odpowiednie certyfikaty oraz profesjonalny system napraw.
Dobrym przykładem firmy oferującej wysoką jakość i kompleksową obsługę jest choćby Miele, posiadająca w swej ofercie produkty do każdego rodzaju lokalu. Wśród pralnic o ładowności od 5,5 do 32 kg znajdują się urządzenia zarówno dla małej pizzerii jak i dużego hotelu. Klienci otrzymują wyczerpujące porady z gruntowną analizą ich potrzeb i uwzględnieniem ekonomiki użytkowania ich indywidualnie dopasowanego wyposażenia. Instalacja urządzeń wraz z potrzebnymi rysunkami technicznymi jest szczegółowo projektowana. Firma współpracuje z wyspecjalizowanymi firmami finansowymi i leasingowymi, co umożliwia bardziej elastyczna ofertę; poza samym kupnem urządzenia. Innym producentem, specjalizującym się w wytwarzaniu pralek, stosowanych zwłaszcza w małej gastronomii jest Whirpool. Wieloletnie doświadczenie, nowoczesne rozwiązania oraz rozbudowana sieć serwisowa sprawiają, że z usług tej marki korzysta wielu konsumentów.
Nie tylko pranie
Nowoczesny system kompatybilnych urządzeń pralniczych, zapewnia kompleksowy zakres usług obejmujący pranie, suszenie, krochmalnie oraz – w zależności od potrzeb – również dezynfekcję.
W związku z tym pralnie wewnętrzne coraz częściej wyposażone są także w suszarki. Stanowią one dobre uzupełnienie pralek i znacznie przyspieszają czas pracy. Nowoczesne suszarki są wyposażone w inteligentne sterowanie, gwarantujące łatwą obsługę i dużą elastyczność w wyborze programu. Zastosowana w nich innowacyjna technologia przyczynia się także do zmniejszenia zużycia energii, a co za tym idzie – także obniżenia kosztów eksploatacji. Kolejnym urządzeniem, wchodzącym w skład systemowego wyposażenia pralni, jest magiel. Szczególnie przydatny tam, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością bielizny płaskiej. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na jednoosobową obsługę nawet dużych urządzeń oraz na instalację niektórych modeli w niedużych pomieszczeniach. z

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.012115