Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Przegląd wyposażenia

Porcelanowa jesień
2008-10-10

Tej jesieni w stołowym wzornictwie modne są motywy inspirowane egzotyką – Dalekim Wschodem, gorącą Ameryką Południową, pustynną Saharą. Liczą się odważne formy, niespotykane linie. Niezależnie od aktualnych trendów, na czasie zawsze jest również porcelana ponadczasowa, prosta i klasyczna.

Producenci porcelany dbają, aby na rynku stale pojawiały się nowe propozycje. Nieważne, na którą kolekcję padnie wybór menedżera lokalu, istotne, aby wybrać dobry jakościowo produkt. Porcelanę gastronomiczną od używanej w domach odróżnia przede wszystkim wytrzymałość, funkcjonalność oraz ciągłość produkcji.
– Wygląd porcelany, jej design, musi pasować do wystroju lokalu, jego charakteru oraz serwowanych w nim potraw – mówi Agata Jaskólska z firmy Tom-Gast, dystrybuującej porcelanę RAK. – Bardzo ważna jest jakość wykonania, uniwersalność zastosowania, a także funkcjonalność, czyli np. możliwość sztaplowania (dzięki czemu oszczędzamy miejsce podczas przechowywania naczyń).
Inwestując w nowy zakup powinno się także zwracać uwagę na wytrzymałość porcelany (na uderzenia, obtłuczenia). Kolejna istotna sprawa to ciągłość produkcji – nikt nie chce w razie konieczności dokupienia dodatkowych elementów danej linii porcelany dowiedzieć się, że została ona wycofana z produkcji.
– Jeśli chcemy, aby porcelana posiadała logo naszej restauracji, należy zwrócić również uwagę, czy może być ono wykonane w momencie produkcji, jako tzw. podszkliwne logo, odporne na mycie w zmywarkach – dodaje Agata Jaskólska.
Porcelana stosowana w lokalach gastronomicznych powinna być też odporna na mycie w zmywarkach, a dzięki temu łatwa do utrzymania w czystości. Ze znajomością podstaw wyboru dobrej porcelany śmiało już można zabrać się za wybór wzoru, który uczyni nasz lokal naprawdę wyjątkowym.

Tekst: Justyna Łotowska
Fot. Serwis firm

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.011759