Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Przegląd wyposażenia

Półka na wagę... stali
2008-10-10

Regały, szafki, półki i szafy – ze stali nierdzewnej i węglowej galwanizowanej – to obecnie niezbędne elementy właściwie wyposażonego zaplecza kuchennego, a zwłaszcza profesjonalnie zorganizowanej strefy magazynowej.

Mówi się o nich niewiele, bo że muszą być, to rzecz więcej niż oczywista. Jednak od ich ustawienia, konstrukcji, sposobu montażu i wreszcie jakości tworzywa, na restauracyjnym zapleczu zależy naprawdę wiele. Wpływają bowiem na prawidłową organizację pracy i funkcjonalność wszystkich stref, czy to przygotowalni, czy kuchni właściwej, czy wreszcie stref magazynowych, w których znajdują wręcz pierwszorzędne zastosowanie. Tego rodzaju meble do zaplecza kuchennego dobiera się według oczywistego kodu: muszą gwarantować utrzymanie zaplecza w czystości i wpływać na jakość pracy oraz maksymalnie ułatwiać czynności w trakcie i po przyrządzeniu potraw. Ponadto powinny zapewniać wygodę użytkowania. Coraz częściej pożądanym atutem mebli kuchennych, regałów, szafek a nawet stołów, jest też ich mobilność, która pozwala szybko i łatwo aranżować różnorodne zaplecza. Regały, półki ze stali nierdzewnej i węglowej galwanizowanej to obecnie atrybut nie tylko nowoczesności, ale wysokiej jakości w gastronomii, którą wymuszają coraz wyższe standardy, wynikające nie tylko z HACCP.  Stal odporna jest na korozję, na niszczące działanie środków myjących, ponadto wykazuje dużą wytrzymałość na wysokie i niskie temperatury.  

Każdy z producentów i dystrybutorów ma własny sposób na zdobycie klientów zainteresowanych skompletowaniem czy też tylko uzupełnieniem systemu szaf, regałów oraz półek. Generalnie oferta rynkowa też zdaje się być zróżnicowana. Na przykład firma Ultra Power Polska specjalizuje się w produkcji i sprzedaży uniwersalnych, a także wyjątkowo wytrzymałych systemów półkowych – zarówno do piekarni, lokali gastronomicznych, chłodni etc. Uniwersalność tych produktów sprawia, że znajdą zastosowanie w każdej branży. Ilość dostępnych rozmiarów półek pozwala na zagospodarowanie każdej przestrzeni, w tym strefy magazynowej lokalu gastronomicznego. Producent powołuje się na ich estetyczne wykonanie, wysoką wytrzymałość na obciążenia (każda półka wytrzymuje do 250 kg) oraz bardzo prosty montaż i demontaż (bez dodatkowych narzędzi). Meble te posiadają atesty PZH i NSF, są zaaprobowane do użytku w restauracjach i zakładach spożywczych.
– Szeroka oferta dostępnych akcesoriów, umożliwia składowanie wszelkiego rodzaju towarów w sposób doskonale uporządkowany. Nasze regały mogą też sprawować funkcje wózka magazynowego jak i kelnerskiego – zapewnia Bartosz Woźnicki z Ultra Power Polska.
Firma Plastmet z kolei do strefy magazynowej oferuje meble sklasyfikowane jako grupa 06, którą stanowią meble do przechowywania. Meble te przeznaczone są głównie do pomieszczeń magazynowych (także socjalnych) oraz jako uzupełnienie do kuchni i pomieszczeń pomocniczych.
– Wyróżniamy tutaj przede wszystkim trzy grupy produktów – mówi Tomasz Pańkow z firmy Plastmet. – Szafy posiadające drzwi otwierane bądź suwane, również w wersji przelotowej, posiadające półki przestawne. Regały wyposażone są w półki pełne, perforowane lub gretingowe (przestawne lub stałe), które mają uchwyty na tace lub pojemniki GN. Półki wiszące dostępne w układzie pojedynczym, podwójnym i potrójnym, także gładkie, perforowane, profilowane lub z obrzeżem ochronnym.
Przed zakupem mebli do magazynu musimy odpowiedzieć sobie na pytania, jakiego rodzaju to będzie magazyn i co w nim będziemy przechowywać. Należy też znać wymiary pomieszczenia i starać się je zagospodarować w jak najbardziej ekonomiczny sposób.
– Każdy dystrybutor stara się zwrócić uwagę klienta na wykonanie, wykończenie nie zapominając o cenie – wyjaśnia Jędrzej Siwek, specjalista do spraw marketingu i promocji w firmie Bastra Weindich. – W naszej ofercie posiadamy rozwiązania zgodne z oczekiwaniami klientów, dlatego oferujemy szeroki wybór mebli ze stali nierdzewnej. Aby klient mógł dokonać najlepszego z możliwych wyborów, zwracamy jego uwagę na wzmocnienia, jakość spawów jak i całą konstrukcję mebla.
Wysokiej klasy parametry techniczne oraz kryterium funkcjonalności mają pierwszeństwo.
– Przy wyborze mebli magazynowych powinno się zwrócić szczególną uwagę na ich konstrukcję, odpowiednią do rodzaju przechowywanych produktów, nośność półek, możliwość regulowania wysokości półek, a także szeroki zakres gabarytowy umożliwiający optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych – radzi Tomasz Pańkow.
Należy więc pamiętać, aby meble magazynowe były wytrzymałe, wykonane ze stali najwyższej jakości, a przy tym proste w montażu i łatwe w eksploatacji i dające możliwość łatwego rozbudowania o następne moduły.  

Tekst: Anna Stankiewicz
Fot. Shutterstock

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.013585