Meble Plus Rynek Mebli Produkcja Mebli

Opinie

Sztuka konkurowania
2009-02-17

Drodzy koledzy, kto jeszcze przed 20 laty pomyślałby, że tyle konkursów będzie się odbywało? I mam tu na myśli nie tylko Polskę. W mojej ojczystej Grecji też nikt za bardzo nie zwracał na to uwagi. Kucharz był od gotowania, jego miejsce było w kuchni i nikt temu się nie dziwił. Na szczęście dla naszej branży to już przeszłość.

Dzisiaj kucharze nie tylko  wychodzą z kuchni do ludzi, ale i sukces restauracji jest często związany z konkretnym nazwiskiem szefa. Coraz częściej wybieramy lokal ze względu na tego, kto tam gotuje. Wreszcie zrozumiano, że kucharz też jest artystą i to ważniejszym niż np. malarz. On w końcu tworzy dzieła sztuki dzień po dniu. Dzieła sztuki – dodajmy - od których zależy życie i zdrowie ludzi.
Ale nie o odpowiedzialności i wadze naszego zawodu chcę dziś pisać, tylko o konkursach kulinarnych, których jest coraz więcej, a które coraz częściej decydują o być albo nie być w tej branży.
To wiadomo powszechnie - przeznaczeniem konkursu jest możliwość wykazania się młodych adeptów sztuki kulinarnej, nauczenia nowych technik obróbki, serwowania i produktów. To także  możliwość poznania i wykorzystywania produktów innych narodowości w kuchni np. polskiej. I wreszcie takie współzawodnictwo jest – co bardzo istotne - świetną okazją do zaprezentowania się innych firm, zwłaszcza, kiedy planują one wprowadzenie na rynek nowych produktów. Stąd moje przekonanie, że w czasie takich imprez właściwie każdy, kto w nich uczestniczy – korzysta. Medialnie rozpropagowane konkursy i festiwale mają ogromną siłę przebicia, są idealnym miejscem zaprezentowania się. Stwarzają wielkie szanse zawodnikom pokazania swoich umiejętności. To także ogromna szansa poznania kulinarnych nowinek, podpatrzenia najlepszych. Jak w sporcie, i tu są wyławiane „gwiazdy” gastronomii, co często staje się trampoliną do ciekawszej i lepiej płatnej pracy, do uznania we własnym środowisku. (...)

Tekst w całości dostepny jest w papierowym wydaniu Restauratora 1/2009

Komentarze
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Dodaj komentarz bądź pierwszy.

tytuł


treść komentarza


Imię i Nazwisko (lub pseudonim)


E-mail


SPA BUSINESS DOMY DREWNIANE Łazienka Salon i Sypialnia Meble Plus Najlepiej Sprzedawane PROJEKTY DOMÓW Podłogi i Ściany PRODUKCJA MEBLI restaurator RYNEK MEBLI Świat Łazienek i Kuchni Świat Alkoholi Urządzamy Łazienki Drinki Urządamy Kuchnie Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Meble i Dekoracje Wybieramy Oświetlenie
Strona głównaPrenumerataReklamaArchiwumO nasRedakcja

Copyright by Publikator Sp. z o.o. 2018, webmaster: webpublikator.com.pl
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego portalu. Więcej o plikach cookies w regulaminie.

Publikator Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-425 przy ul. Cieszyńska 3a, wpisaną do rejestru przedsiębiorców
prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
nr KRS 0000084741, kapitał zakładowy 220.000 zł, NIP: 542-021-03-91

0.013813